Hakkımda

2007 yılında beri değişen hızlarda yoğunluklarda işlediğim bu sitenin 2014 versiyonuna hoşgeldiniz. Aşağıda kısaca kendimden bahsettim. Sitede geçmiş dönem akademik çalışmalarımdan, bir yere kaydetmem ve yaymam gerektiğini düşündüğüm konulara, ilgi alanlarımın propagandasından siyasi aforizmalara kadar farklı şeyler bulabilirsiniz. Bildiğiniz “bir başka blog” işte.

1975 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve ortaöğretimi Çanakkale’de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak 1993’te İstanbul’a geri döndüm. 1996’da mühendislik dünyasının bana göre olmadığına ve sosyal bilimler okumak istediğime kanaat getirerek aynı üniversitenin Sosyoloji Bölümü’ne geçtim.

1999’da British Council Chevening Bursu ile University of Bristol Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans çalışmamı tamamlamak üzere İngiltere’ye gittim. 2000’de bu okulu bitirerek Türkiye’ye döndüm ve sonraki sene Sabancı Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler doktorasına başladım. Başlığı: “Contested Language: The Transformation of Language Ideologies in Turkey” olan doktora çalışmamı Şubat 2009’da bitirdim.

2003’te Yıldız Teknik Üniversitesi’nde uygulanan Genel Eğitim Programı çerçevesinde koordine edilen sosyal derslerin düzenlenmesinde görev aldım. Bu zaman sürecinde önce Tarih Bölümü öğretim görevlisi oldum, sonra bu bölümün dönüşümü sonucu açılan İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’ne geçtim. 2010 yılında, bir gün mutlaka dönmek üzere, üniversiteden ayrıldım ve ailecek Çanakkale’ye yerleştik.

Şu anda aile şirketimizde ticaret ile uğraşmakta, vakit buldukça ufak tefek marangozluk denemeleri yapmaktayım.

e-posta: berkbalcik @ gmail . com

Twitter‘da @ berkbalcik adıyla takip edebilirsiniz.